Питання та відповіді

Загальні

Державний Аграрний Реєстр - це безкоштовна інформаційна система, яка містить актуальну інформацію про агровиробника та спрощує комунікацію з державними органами влади. Через цей електронний майданчик агровиробник зможе легко, швидко та зручно користуватися державними послугами та сервісами онлайн.

ДАР покликаний спростити виробникам сільськогосподарської продукції доступ до програм державної підтримки та інших державних сервісів шляхом використання електронних державних інформаційних систем.

Ні, реєстрація в ДАР та подання заявок на участь у програмах державної підтримки є безкоштовна.

Реєстрація в ДАР допоможе Вам витрачати менше часу та зусиль на отримання державних послуг і сервісів, подавати документи та заявки на участь в програмах державної підтримки віддалено, а також завжди отримувати актуальну інформацію про програми державної підтримки в АПК. Вже зараз Держгеокадастр корегує неточності, що не пов’язані із проведенням землевпорядних робіт: невірне внесення поворотних точок; хибно визначені кадастрові номери;  чинні технічні помилки в обмінному файлі; неузгодженість внутрішніх точок, коли земельна ділянка складається із двох і більше угідь, які створені як окремі полігони;  помилки, які можна буде перевірити за допомогою верифікації інформації кадастру з архівною документацією землеустрою.

Орієнтовний запуск ДАР в повнофункціональному режимі планується на початку 2021 року. До цього часу Реєстр тестуватиметься у пілотному режимі, у зв'язку з чим окремі функції можуть бути тимчасово недоступні.

У своєму "кабінеті" агровиробник зможе побачити інформацію про себе відразу з чотирьох Державних реєстрів:

  • Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

  • Єдиний державний реєстр тварин;

  • Державний земельний кадастр;

  • Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Окрім того, зареєстрований агровиробник зможе подати заяву до Держгеокадастру на усунення неточностей, не пов’язаних із проведенням землевпорядних робіт: невірне внесення поворотних точок; хибно визначені кадастрові номери; чинні технічні помилки в обмінному файлі; неузгодженість внутрішніх точок, коли земельна ділянка складається із двох і більше угідь, які створені як окремі полігони; помилки, які можна буде перевірити за допомогою верифікації інформації кадастру з архівною документацією землеустрою. Зареєстрований агровиробник отримуватиме інформацію про державні програми підтримки. Ми будемо сповіщати Вас про появу нових функцій у ДАР

Ми працюємо над тим, щоб створити мережу консультантів, які допомагатимуть охочим зареєструватися в Реєстрі. Зверніться до представника органу місцевого самоврядування вашої громади, можливо, вони вже долучені до впровадження ДАР та нададуть Вам необхідну підтримку. Також у Вас є можливість скористатися вільним комп'ютерним обладнанням в центрах безоплатної правової допомоги.

Держателем Державного аграрного реєстру є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Партнером міністерства у впровадженні реєстру є Всеукраїнська асоціація громад.

Технічні

На даний час ДАР надає інформацію з 4-х реєстрів: Державного земельного кадастру; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; Єдиного державного реєстру тварин. Є можливість направити запит до Держгеокадастру на виправлення помилок щодо вашої ділянки на Публічній кадастровій карті.

Так, ДАР постійно оновлюється. В наступній версії планується додати фінансові інструменти.

На даний час ні.

На даний час ні.

Швидкість завантаження даних в ДАР з інших реєстрів залежить від швидкості вашого Інтернет-зв’язку, масиву інформації та стану роботи серверів інших реєстрів. Відповідно, якщо Ви володієте великими масивами земель 500 та більше гектарів, або наразі присутнє значне навантаження на сервери інших реєстрів, то тривалість завантаження даних може бути уповільнена. Рекомендуємо спробувати завантажити ваші дані в інший час або зачекати поки триває процес завантаження не закриваючи вкладку браузера.

Так, ДАР це стандартний вебзастосунок і працює на всіх пристроях, під'єднаних до мережі Інтернет, та на яких встановлено найбільш поширений браузер - Google Chrome.

За допомогою ДАР Ви можете бачити земельні ділянки сільськогосподарського призначення, власником або користувачем яких Ви є, якщо Ваше право зареєстровано в Державному реєстрі речових прав.

Підтримка

За консультацією Ви можете звернутися до представників вашої ОТГ, якщо вони беруть участь у впровадженні ДАР. Також, Ви можете зателефонувати за контактами, вказаними в розділі “Підтримка” на вебсайті ДАР.

Якщо Вам необхідна допомога в реєстрації в ДАР, ви можете звернутися до операторів, які працюють у вашому ОТГ. Також ви можете звернутися до регіонального відділення Безоплатної правової допомоги або управління розвитку агропромислового розвитку ОДА. Дистанційна допомога в реєстрації може бути надана за телефонами, вказаними в розділі "Підтримка" на веб-саті ДАР.

Пропозиції та скарги щодо роботи ДАР Ви можете подати через форму зворотного звязку на вебсайті ДАР в розділі "Підтримка".

Більше про Державний аграрний реєстр Ви можете дізнатися на вебсайті ДАР за адресою https://ar.gov.ua/

Правові

Доступ до інформації стосовно виробника аграрної продукції, який бере участь в ДАР, матиме лише безпосередньо такий виробник, та відповідні органи державної влади з метою виконання своїх функцій та виключно в обсягах передбачених законом. Перевірка при наданні доступу до ДАР здійснюється за допомогою електронного підпису, що виключає можливість доступу сторонніх осіб до інформації про виробника.   

Якщо виробник аграрної продукції забажає скористатися сервісами та можливостями ДАР, органи державної влади та інші суб'єкти отримають доступ до інформації з ДАР щодо виробника лише в частині, необхідній їм для виконання запиту учасника ДАР. 

Пунктом 1 Указу Президента №837/2019 від 8 листопада 2019 року “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави” передбачено “запровадження механізмів державної підтримки щодо підвищення фінансової спроможності фермерів та малих сільськогосподарських виробників, зокрема, створення пілотного проекту електронного фермерського реєстру”.

ДАР інформаційно взаємодіє з наступними державними реєстрами: 1) Державним земельним кадастром; 2) Державним реєстром речових прав на нерухоме майно; 3) Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань; 4) Єдиним державним реєстром тварин.

Дані, отримані з цих чотирьох реєстрів в частині інформаційної взаємодії є даними, що містяться у відповідних державних реєстрах

Учасники (користувачі) ДАР не підлягають додатковому моніторингу фіскальних органів та їх діяльність не може додатково оподатковуватись на підставі інформації, що міститься у ДАР.

Державна підтримка

ДАР створюється з метою автоматичного формування та подання заявок на участь у програмах державної підтримки. З цією метою ми намагаємось автоматизувати процес збору інформації з державних реєстрів та кадастрів, а також інших джерел, аби зменшити кількість документів, які аграрію доводиться зараз збирати самостійно в паперовому вигляді. Використання електронного підпису в ДАР дозволяє ідентифікувати особу. Таким чином, заявка на отримання державної підтримки не потребуватиме додаткових зусиль з боку аграрія, який відповідає заданим критеріям.

Так, ДАР - це інструмент, який спрощує бюрократичні процедури у зборі та поданні документів, але не позбавляє Вас можливості робити це у звичний спосіб. На початкових етапах розвитку системи, реєстрація в ДАР не буде обов'язковою, однак, поступово участь в окремих програмах буде доступна лише через ДАР.

Ні, наразі ДАР не дає пріоритету при отриманні державної підтримки.

Наразі ДАР працює в тестовому режимі, тому окремі функції недоступні. Однак, це не заважає Вам зареєструватися в ДАР вже зараз. Щойно нові функції стануть доступні - Вам буде одразу надіслано сповіщення

Наразі ДАР не використовується  комерційними банками, однак в найближчих оновленнях системи ДАР передбачатиме покращення доступу до банківського кредитування та програми кредитних гарантій. Інформація із реєстру, у разі надання відповідного дозволу користувачем, буде офіційним джерелом даних для банків

Земля в ДАР

Після реєстрації в ДАР Ви матимете можливість перевірити свої земельні ділянки на наявність помилок у Державному земельному кадастрі, даючи відповідь на 5 запитань у відповідному вікні системи. Якщо хоча б на одне з п'яти запитань відповідь буде "НІ", система автоматично сформує запит на виправлення помилки до Держгеокадастру та, у разі вашого погодження, направить його.

Внесення відомостей про наявність у власності земельної ділянки без кадастрового номера до ДАР допоможе Міністерству оцінити наявність та потребу у землевпорядних роботах на відповідній території. Надалі, ця інформація може бути використана для пошуку шляхів проведення відповідних землевпорядних робіт.

На жаль, відомості про НГО земельної ділянки у ДАР, наразі відсутні.

Електронний підпис

Використовувати ДАР без електронного підпису неможливо, оскільки це необхідно для ідентифікації користувача.

Електронний підпис  — це електронні дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Електронний підпис може зберігатися у вигляді підпису на “токені” чи захищеному носії інформації (флешці).

За допомогою електронного підпису можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.

Зверніться до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів і надайте заповнену реєстраційну форму, ваші паспортні дані та  реєстраційний номер облікової картки платника податків. Повний перелік таких центрів — за посиланням (https://czo.gov.ua/ca-registry).

Електронний ключ до підпису радимо зберігати на знімному носії (наприклад, на флешці).

Якщо ви звернетесь до Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Приватбанку ви зможете отримати кваліфікований електронний підпис безкоштовно.

Пароль до кваліфікованого електронного підпису чи печатки відновленню не підлягає, оскільки він відомий тільки користувачу.

У разі втрати, пошкодження особистого ключа чи втрати паролю до нього, необхідно звернутись до представництва Кваліфікованого надавача , в якому було цей підпис було отримано .

При цьому необхідно подати заяву на зміну статусу кваліфікованого сертифіката та новий комплект реєстраційних документів для отримання нових кваліфікованих сертифікатів відкритого ключа.